Czas przywracania i utrzymywania urodzajności gleby zależy od wielu czynników, m.in.: stopnia degradacji gleby, odczynu pH, intensywności nawożenia i ochrony roślin, terminu stosowania, dopasowania wielkości dawki i poprawności stosowania UGmax, ilości masy organicznej, stopnia wymieszania z glebą, warunków atmosferycznych, itp.
Wapnowanie - UGmax działa w każdym odczynie gleby, ale najlepsze efekty działania uzyskujemy przy pH zbliżonym do obojętnego i obojętnym, dlatego regenerację gleb kwaśnych należy wspomóc wapnowaniem. Wapno węglanowe i naturalne możemy stosować razem z UGmax, a wapno tlenkowe i defekacyjne wymaga wymieszania z glebą na 2 tygodnie przed stosowaniem UGmax.
Do kompostowania - w celu lepszego rozprowadzenia UGmax w całej warstwie masy organicznej należy go rozcieńczyć z odpowiednią ilością wody lub gnojowicy.
Termin zastosowania UGmax ma duży wpływ na efektywność działania preparatu i plonowanie roślin.
- wyniki z dwóch doświadczeń na pszenicy jarej przeprowadzonych w Stacji Hodowli Roślin Strzelce, oddział Kończewice w 2005 r.

Z przeprowadzonych doświadczeń wynika, że im wcześniej po zbiorach naniesiemy UGmax na resztki pożniwne, bądź inne nawozy organiczne i wymieszamy je z glebą, tym szybciej rozpocznie się proces przemiany masy organicznej i udostępnianie składników pokarmowych następnym roślinom zwiększając ich odżywienie i plonowanie. |