"Warsztaty Polowe"
- 2012 r. w Radostowie

 

UGmax podnosi opłacalność produkcji rolnej

  Czynniki wpływające na zniżkę plonowania roślin i wzrost kosztów uprawy

  UGmax poprawia jakość gleby

  Do czego służy UGmax

  UGmax zmniejsza skutki suszy

  UGmax zmniejsza skutki podtopień

  UGmax zwiększa dostępność składników pokarmowych w glebie

  UGmax zwiększa zdrowotność roślin

  Wpływ jakości gleby na plonowanie roślin

  Badania, opinie i pozwolenia

  Stosowanie UGmax

  Praktyczne rady

  P.P.H.U. BOGDAN
Bolesławowo 40/1
83-250 Skarszewy


tel./fax 0-58/588 22 42
tel. 0-58/586 00 72 - 3


bogdan@bogdan.agro.pl
 
 
 

 

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową

www.bogdan.agro.pl

 

“Warsztaty Polowe” - 2012 r. w Radostowie

 

Dnia 26-06-2012 r. w Zakładzie Doświadczalnym COBORU w Radostowie, gdzie UGmax Użyźniacz Glebowy jest stosowany od 2004 roku, odbyły się doroczne "Warsztaty Polowe".

Gośćmi specjalnymi spotkania byli prof. dr hab. Witold Grzebisz z UP w Poznaniu i prof. dr hab. Marek Korbas z IOR w Poznaniu, którzy zaprezentowali bardzo interesujące wykłady na temat roli materii organicznej gleby dla skutecznej produkcji oraz bieżących zagrożeń w ochronie roślin.

Radostowo


Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem rolników,

 radostowo
 

Podczas spotkania dyrektor ZD COBORU w Radostowie mgr inż. Mirosława Domańska zaprezentowała bogatą kolekcję PDO swojego zakładu.

radostowo

 

Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na korzystne zmiany w strukturze gleby i warunkach rozwoju roślin, jakie uzyskano w wyniku stosowania Użyźniacza Glebowego UGmax.


 

Zakład Doświadczalny COBORU w Radostowie zlokalizowany jest na ciężkich żuławskich glebach. Uprawa tych gleb przed 2004 rokiem była trudna i kosztowna. Nawet dwa ciągniki musiały ciągnąć jeden pług.


 

Zanim rozpoczęto w tym zakładzie stosować Użyźniacz Glebowy gleba nie dawała się należycie uprawić i powodowała duże trudności ze wschodami roślin, a szczególnie buraka cukrowego.


 

UGmax jest w Radostowie rokrocznie stosowany na resztki pożniwne, co spowodowało wyraźną poprawę warunków panujących w glebie.Sukcesywnie poprawiająca się struktura gleby zdecydowanie zmniejszyła uciążliwość uprawy, poznikały zastoiska wodne oraz poprawiały się wschody i rozwój roślin.


 

W kolejnych latach użyźniania gleby, w stosunku do stanowiska kontrolnego widoczne były coraz wyraźniejsze różnice w zwięzłości gleby oraz wyglądzie i plonowaniu roślin.

Uprawa buraków - Radostowo 2006 r.


Uprawa rzepaku - Radostowo 2008 r.



Systematyczne stosowanie UGmax Użyźniacza Glebowego pozwoliło również na znaczną oszczędność czasu pracy i kosztów.





Przez cały czas stosowania Użyźniacza gleby utrzymują obojętny odczyn i nie wymagają wapnowania. Rośliny znakomicie się rozwijają i wydają wysokie, stabilne plony.

Już wkrótce, reportaż filmowy z Warsztatów Polowych w Radostowie.